Катедральний Собор Різдва Пресвятої Богородиці (Луцьк)

Початки організації громади греко-католиків в м. Луцьк сягають ще весни 1990 року. А в1992 р. ініціативна група, яку очолив п. Василь Химин (народжений в селі Заболоть Львівської області) в місцевих органах влади зареєструвала громаду Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ. В цьому ж 1992 р. міська рада передала приміщення колишнього польського костелу, який служив гарнізонною каплицею для військових інвалідів, а в міжвоєнний період, як семінарська каплиця Луцької римо-католицької дієцезії.

На Богослужіння приїжджали священики зі Львова , які служили під встановленим хрестом (1992 року), а пізніше отці чину Василія Великого, а зокрема о. Григорій Бардак ЧСВВ, який на той час обслуговував вірних міста Володимира-Волинського. Протягом 1992-1995 років, заручившись допомогою іноземних інвесторів, члени громади відновили до щенту знищену будівлю колишнього костелу, яку передала їм місцева влада.

У квітні 1995 р. призначений адміністратором парафії о. Роман Бегей, який відслужив Літургію у Вербну Неділю вже в храмі, де ще проходили ремонтні роботи. 28 травня 1995 р. Владика Василь Медвіт в присутності численного духовенства та вірних наново освятив храм в честь Різдва Пресвятої Богородиці. В 2001 році було здійснено розпис святині. А паралельно з подією створення Луцького Екзархату в 2008 році, храм було піднято до гідності кафедрального. На даний час в кафедральному Соборі служать отець парох мітрат Роман Бегей та сотрудник о.Тарас Омельчук, також допомагають у служінні сестри «Божого Провидіння» які ведуть при храмі недільну школу.

Розклад богослужінь

Неділя