Церква Воздвиження Чесного Хреста (с. Будьків, Львівська область)

Дерев`яна церква - пам'ятка архітектури національного значення, стоїть на схилі орієнтованому на захід, біля нового мурованого храму. Зведена ще у 1751 році. Наприкінці 1980-х років представники радянської влади планували перетворити церкву на "траурний зал".

Тризрубна, одноверха, розміром 14,2 м. х 8,8 м., з прибудованою до вівтаря з півночі ризницею. Церкву по периметру оточує піддашшя. На південь від неї, біля входу на церковне подвір`я, стоїть двоярусна дзвінниця, розміром 4,4 м. х 4,4 м. За церквою розташований цвинтар.

Оскільки мурований храм діючий, то дерев`яна святиня нікому не потрібна. Правда, прийняли рішення про "Виготовлення проектно-кошторисної документації для реставрації церкви Воздвиження Чесного Хреста в с. Будьків".