Церква святого Миколая (с. Звенигород, Львівська область)

Попередня до існуючої деревяна церква була зведена з дубового дерева у 1759 р. коштом громади і тодішніх власників Звенигорода. Зовні була подібна до костелу, а всередині крім головного мала чотири менших бічних вівтарі. Канонічна візитація церкви відбулася у 1873 р. Існуюча деревяна церква збудована замість попередньої у 1891 р. До 1939 р. покровителем місцевої церкви св. Миколи був знаний землевласник Альфред граф Потоцький з Ланцута.

Як зазначено на пам`ятній дошці біля входу до храму, її пароха о. Костянтина Роздольського, який служив місцевій громаді 28 років, у 1949 р. заарештували, вивезли до Чернігова, де і замордували енкаведисти у 1952 році. З 2007 р. верхи церкви почали перекривати новою бляхою. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться у північній частині села, при вулиці, на маленькій ділянці. Тризрубна триверха будівля великих розмірів. Складається з квадратової в плані нави, до якої зі сходу прилягає гранчастої форми вівтар з прибудованими ризницями, а з заходу - прямокутний бабинець з прибудованим по осі маленьким присінком.

Він, ризниці, а також двосхилий дашок над південним входом до нави розривають піддашшя, яке оточує церкву і опирається на випусти вінців зрубів і приставні кронштейни. Стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами. Бабинець, наву і вівтар завершують три великі світлові восьмерики, вкриті банями, які вінчають ліхтарі з маківками. Дерев`яна дзвіниця відсутня.