Церква Перенесення мощів святого Миколая (с. Фрага, Івано-Франківська обл.)

Передмістя Підкаменя — Фрага, вперше письмово згадується в 1460 р. Згідно з архівними даними, до 1541 р. Фрага була містечком. Тепер це село на Івано-Франківщині, розташоване на відстані 54 км від Львова. З 1947 р. воно називалося Ягодівка, але 1993 р. йому повернули давню назву.

Cело Фрага зажило слави відпустового місця у другій половині XVII ст. Перша дерев’яна церква (згадується в історичних джерелах 1573 р.), яка стояла на високій горі,
що зветься Скала, згоріла за часів Богдана Хмельницького.
Фразька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці (сер. ХVІІ ст.) Дивом врятувалася лише ікона Пресвятої Богородиці, написана на полотні: ця святиня подібна до Белзької (тепер Ченстоховської). На місці спаленої церкви було збудовано невеличку греко-католицьку капличку і поміщено туди ікону, до якої побожні люди зверталися з молитвами. Із поширенням розголосу про чудотворні властивості ікони її, за наказом польського магната гетьмана Станіслава Яна Яблоноського, у 1732 р. було перенесено до костелу бернардинського монастиря, а після його ліквідації у 1790 р. перенесено аж до костелу в Бережанах (Тернопільська обл.). Українське населення Фраги, очолюване місцевим парохом Тодором Сціловським і підтримане власником села графом Віктором Баворовським, чинило спротив перенесенню ікони до Бережан, та все було марно. Розповідають, що коли монахи забрали ікону з села, люди ще два місяці бачили образ у сяйві над горою, де потім забило джерело.
У 1942 р. скалу підірвали німецькі солдати, джерело було знищено. Та потім цілюще джерело з’явилося на протилежному боці гори і досі оздоровлює людей. Недавно зафіксовано два значних випадки зцілення водою з цього джерела — одна жінка позбулася раку шкіри, іншій відновився втрачений зір.
На початку ХХ ст., у 1904 р., ікона повернулася разом із бернардинцями до Фраги. Під час Другої світової війни монастир і костел були повністю зруйновані. Однак ікона Пресвятої Богородиці знову чудом вціліла. Селяни знайшли її на руїнах костелу зовсім непошкодженою. 28 серпня 1944 р. реліквія повернулася на своє заповітне місце — у збудовану в 1933 р. греко-католицьку церкву Перенесення мощів святого Миколая, де вона творить чудо і нині. Особливу опіку відчувають молоді сім’ї.