Церква Собору Івана Хрестителя (с. Вільховець, Тернопільська область)

Будівництво храму розпочато 1928 року. Завершене у 1938 році.

Кошти на будівництво збирала місцева громада. Парохами до 1946 року були:

о. Константин Шеремета, о. Мельник, о. Вергун.

Перед 1946 року відбулася візитація парафії. Її здійснив єписком Іван Бучко.

Після приходу радянської влади та Львівського псевдособору 1946 року церкву було закрито, а парафію знято з реєстрації.

У радянський час лише під час великих релігійних свят, таїнства шлюбу та обряду похорону служіння здійснювали православні парохи з села Рибники.

У 1988 році було відновлено реєстрацію парафію. До 1989 року вона перебувала у підпорядкуванні РПЦ.

У 1990 році парафія повернулося у лоно УГКЦ. Відтак парохами були: о. Богдан Стойко (1990), о. Іван Хрептак (1990-1994), о. Володимир Люшняк (з 1994 року).

У 1999 році єпископську візитацію здійснив владика Зборівської єпархії Михаїл Колтун. Друга єпископська візитація відбулася 2008 року. Здійснив її владика Тернопільсько-Зборівської єпархії Василій Семенюк.

На парафії діють:

Вівтарна дружина;

Марійська дружина, заснована 1998 року;

спільнота "Матері в молитві";

братство Зарваницької Матері Божої.

При церкві катехизацію проводять сестри-служебниці з монастиря у Бережанах.

У 2012 році на парафії відбулося 12 хрещень, 8 шлюбів, 13 похоронів.

Щотижня у храмі служаться молебні зі школярами. Нав'язана співпраця із сільрадою, зокрема у питаннях організації відзначення великих релігійних та державних свят.