Церква Собору Пресвятої Богородиці (с. Пикуловичі, Львівська область)

Про місцевий храм є згадки в протоколах генеральних візитацій від 1741 і 1765 рр. Існуюча дерев`яна церква збудована у 1792-1794 рр., коли парохом був о. Лев-Людовік Малецький. Помальована в інтер'єрі у 1938 р. До 1939 р. покровителем храму була Латинська Архіепископська Капітула зі Львова. На стіні церкви була таблиця, поставлена у червні 1992 р. з нагоди 200-ліття від побудови і посвячення храму. Пам'ятка архітектури національного значення.

Будівля стоїть на початку села, на терасі невисокого схилу. Велика (розмір 23,5 м. х 14,0 м.) тризрубна церква з прибудованим до бабинця присінком, а до вівтаря з півночі та півдня ризницями. Стіни будівлі мають нахил до середини. Завершена трьома банями, по периметру оточена піддашшям. Над головним входом прибита дерев`яна дошка з написами, очевидно, старо-слов`янською мовою. Ще з долини церква виблискує свіжофарбованими стінами і дахами.

За словами місцевого дяка, декілька років тому, парафіяни зібрали гроші на ремонт, закупили матеріали і власними силами привели церкву до порядку. Результат роботи справляє враження. Біля церкви стоїть білосніжна фігура Пр.Богородиці поставлена 18 листопада 1913 р., навколо якої ростуть квіти, територія поруч прибрана - видно, що тут є господар. Єдине, чого не вистачає, це - дерев`яної дзвінниці (замість неї стоїть мурована, збудована селянами у 1892 році).