Церква Преображення Господнього (с. Куткір, Львівська область)

Церква збудована в 1833 році, відновлена в 1924 р. До 1939 р. її покровителем був місцевий землевласник доктор Юрій граф Водзіцький. Церква в користуванні громади УГКЦ. Розташована на підвищенні північної околиці села, оточена деревами. Орієнтована вівтарем на північ. Будівля латинізованого типу на камяному фундаменті. Складається з рівноширокого прямокутного зрубу бабинця і нави, вкритого чотирисхилим дахом, гребінь якого вінчає висока сигнатурка та п'ятибічного зрубу вівтаря з прибудованими з обох сторін ризницями. Стіни будівлі кожуховані гонтами, внизу по периметру захищені трьома рядами керамічної черепиці. Повздовжні стіни головного об'єму зміцнені вертикальними брусами жорсткості. Над вікнами і дверима зроблені дашки. Прицерковна територія оточена кам'яним муром, в якому від заходу знаходиться мурована стінна дзвіниця на три дзвони.

Розклад богослужінь

Свята Літургія в неділі і свята відправляється позмінно.

Раз в 9 год . іншої неділі в 11 год.

Щонеділі та перед великими святами правиться вечірня.

В травні правляться молебні до Пресвятої Богородиці.

В червні відправляються молебні до Христа Чоловіколюбця.

В часі великого посту правиться Хресна дорога, Акафіст до Христових Страстей.