Церква Пресвятої Трійці (с. Терновиця, Львівська область)

Найдавніші відомості про місцеву церкву походять з 1515 р. Колись тут існував Святомиколаївський монастир, про який згадує Пом’яник крехівський. Парафія отримала ерекційну грамоту в 1564 р. Давніша дерев’яна церква походила з середини XVIII ст. і стояла на місці попередньої, теж дерев’яної, знищеної пожежею. У 1865 році замість неї споруджена дерев’яна церква. З 1962 до 1989 рр. стояла зачиненою, через що зазнала непоправних руйнувань. У 1991 році була перебудована. На північ від церкви стоїть мурована стінового типу дзвіниця.

На парафії теж є костел (1650 р.), який спочатку був кальвіністським храмом, з 1710 р. відомий як римо-католицький Троїцький костел. З кінця ХІХ с. Терновиця (давня назва – Брухналь) належало власникам сусідніх Прилбичів графам Шептицьким. У костелі були хрещені майбутні митрополит Андрей та священномученик Климентій Шептицькі. У храмі збереглися мармурові надгробки Петра (1808–1843) і Рози (1808–1888) Шептицьких.