Церква Успіння Пресвятої Богородиці (с. Ворона, Івано-Франківська область)

Старий дерев’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці, освячений 1846 року.

Найдавніша документальна згадка про воронську церкву походить з другої половини ХVІ ст. Попередня до існуючої дерев’яна церква стояла в іншому місці аніж теперішня. Це показує карта з 1783 року. Ця церква нажаль згоріла. Жодної церковної речі не вдалося врятувати, окрім єдиного вцілілого образу Успіння Пресвятої Богородиці, який відлетів на велику відстань і впав на землю. На цьому ж місці постала нова церква з дерева у 1846 році. Тоді ж і посвячена. Була парафіяльною. У радянський період увесь час чинна. Зовні відновлена на зламі 1980-х – 1990-х років. З того часу зовні не ремонтована, адже громада УГКЦ протягом десяти років будувала нову муровану церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яку в 2014 році освятив правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Василій (Івасюк). Стара церква – пам’ятка архітектури місцевого значення. Розташована в центрі села, недалеко на південний захід від нового храму. Звичайна гуцульського типу одноверха святиня, яка має тільки одну прибудову – захристію зі сходу від вівтаря. До церкви ведуть два входи: з заходу до бабинця і з півдня до нави. Дерев’яна триярусна дзвіниця стоїть з північного заходу від церкви. На прицерковній території також є невелика стара дерев’яна каплиця.