Церква Блаженного Климентія Шептицького (Львів)

На цьому місці 1630 року було засновано дерев'яний костел і монастир. Кошти надав Мнішек, земельну ділянку — Софія Теофіла Данилович. Костел і монастир згоріли під час штурму загонами Максима Кривоноса львівської цитаделі — Високого замку в 1648 році.

Храм побудовано в 1656–1664 роках для ченців римо-католицького ордена реформатів. Кошти для будівництва надав Миколай Беґановський, який пізніше був тут похований та існувала його надгробна таблиця.

1783 — переданий австрійською владою для організації шпиталю черницям сестрам милосердя, які мали поблизу власний костел.

На початку 1920-х а пересінні храму був портрет та барокова епітафія фундатора прилеглого шпиталю Францішека Завадзького (†1745). На хорах були портрети фундаторів та латинського архиєпоскопа Миколая Вижицького.

Будівля перебуває у власності Львівського державного університету внутрішніх справ.

Костел скромний, бароковий; до нього прибудований монастирський притулок для сиріт. Стилістика костелу зазнала впливу художнього образу римської церкви Іль Джезу. Будівля виконана в камені, однонавна, прямокутна в плані, з витягнутою апсидою. Зверху храм накритий двосхилим дахом і увінчаний сигнатуркою. Головний фасад костелу Святого Казимира завершений фронтоном у стилі бароко.