Церква святого Миколая (Циганок, Польща)

Це найстарший храм в перемисько-варшавскій архиєпархії, який своїми початками сягає 1352 року. В роках 1574-1629 в храмі молились протестанти. 07 вересня 1629 року назад храм віддано римо-католицькій церкві. З 1952 року в храмі молились дві спільноти греко- і римо католицька. Греко-катоики це переселенці Акцї Вісла з 1947 року. В 1961 році храм вписано в реєстр архітектурних пам'яток держави. В 2002 році храм і територія на вкруги нього стала власністю греко-католицької парафії. З 2007 року почались ремонтові праці храму, які проводяться до сьогодні. Змінено дах, взміцнено підвалину, поміняно дерев'яну конструкцію стін, вимінено вікна і електрику.

В середині храму заховалось особливе обладнання храму яке походить з XVII - XVIII століття. Три престоли присвячені: Богородиці, Святому Миколаю і Благовіщенню. Амвон, хор з органами, лавки, підлога. Двері з оригінальними старми замками, які в 2015 році відновлено і відтворено ключі. Також зберігаються барокові образи, а стела повністю є розписана.

В 2016 році парафія отримала мощі Святого Йосафата Кунцевича, архиєпископа Полоцького і Блаженного Мученика Йосафата Коциловського, єпископа Перемиського.

Розклад богослужінь

В неділі
Божественна Літургія год. 9.30

Від останьої неділі червня до останьої неділі серпня