Церква Успення Пресвятої Богородиці (с. Чаниж, Львівська область)

Богослуження в неділю відбуваються почергово із громадою Православної Церкви КП.

З часу радянської окупації до 1959 р. у с. Чаниж душпастирював греко-католицький священик о. Володимир Теленко. Після його арешту був призначений православний священик о. Романюк. Він не міг виконувати свої обов’язки, тому що люди його не прийняли. З цієї причини 1962 року храм закрили. У часи підпілля опікувався парафією о. Володимир Теленко, якого звільнили з-під арешту.
У 1988 р. храм дозволили відкрити, але богослужіння почали відправляти православні священики. З 1992 року у с. Чаниж душпастирювали греко-католицькі священики: о. Теодозій Івашків, о. Володимир Модла, о. Юрій Колачник, з 2005 року – о. Михайло Паталай.

Парафією опікуються сестри згромадження Пресвятої Родини, зокрема с. Наталія Мельник. Молодь села, яка зорганізована у спільноту “Преображення”, вирушає на прощі у Крехів, Гошів, Зарваницю. До Різдва влаштовуються вертепні дійства. У храмі ведуться ремонтні роботи.