Церква Різдва святого Івана Хрестителя (с. Яблунівка, Тернопільська область)

Село засноване в середині XVIII століття. У 1785 році тут було 30 хат з населенням приблизно 140 осіб, які були греко-католиками.

У селі церкви не було. У 1902 році збудовано капличку, яку в 1947 році зруйнувала атеїстична влада.

У роки відродженні України на цьому місці було збудовано нову капличку. її 31 березня 1991 року освятили о. декан Василь Івасюк і о. Володимир Люшняк. Згодом парафіяни села вирішили збудувати власну церкву. Дія цієї потреби житель села Павло Лисий віддав свій город.

5 травня 1991 року освячено хрест і наріжний камінь під будівництво храму, яке здійснив єпископ Михаїл Сабрига з участю о. декана Василя Івасюка, о. Володимира Люшняка, о. Володимира Маруди.

7 липня 1994 р. освячено храм за участю запрошених священиків: о. декана Миколи Мидляка, о. Григорія Мнеана, о. Івана Хрептака, о. Григорія Петришина, о. Володимира Мошняка, о. Тараса Горпиняка, о. Андрія Буняка, о. Михайла Касіяна, о. Григорія Федчишина, о. Василя Яремка, о. диякона Михайла Білінського.

Діє при парафіяльне братство «Апостольство молитви».

На території парафії є хрести та капличка.

Парохи:

• о. Володимир Люшняк (31 березня 1991—7 червня 1993),
  • о. Григорій Мисам (7 червня 1993—30 липня 1997),
  • о. Ігор Жовток (з 7 червня 1993).