Церква святих верховних апостолів Петра і Павла (с. Поплави, Тернопільська область)

Перша згадка про населений пункт датується 1855 роком, про що свідчить напис на кам'яному хресті в центрі села. У селі церкви не було. Люди ходили до храму Святого Миколая с. Новосілка (вул. Кут) і захоронення парафіян також відбувалося у Новосілці.

5 січня 1990 року відбулися збори села. 22 сільчан ініціювали створення релігійної громади для побудови церкви в с. Поплави.

Колгосп «Правда» вилічив земельну ділянку (0,20) під будівництво церкви. 30 березня 1990 року виконавчий комітет Поплавської сільської ради народних депутатів погодив рішення загальних зборів уповноважених колгоспу. Перше богослужіння відбулося в с. Поплави гад хрестом у березні 1990 року. У 1991 році розпочали будівництво церкви, яке завершили у тому ж році. Архітектор — В. Зорик. Допомагали в будівництві коштами жителі села і місцевий колгосп «Правда», головою якого був Богдан Прийма. Наріжний камінь під будову церкви в с. Поплави благословив о. Микола Сухарський. Його заклалав у фундамент громадяни села Поплави Олександр Ферко та Василь Зазуляк. Люди були дуже зацікавлені у побудові храму. Будували церкву бригада майстрів із Івано-Франківської области Снятинського району. Штукатурні роботи проводили майстри з с. Надрічне Теребовлянського району.

11 серпня 1991 року Статут парафії затвердив Верховний архиєпископ УГКЦ Мирослав Іван Кардинал Любачівський.

22 жовтня 1991 року зареєстровано греко-католицьку громаду.

У липня 1993 року у храмі відбулося перше хрещення дитини, а 18 вересня — перше вінчання.

1 вересня 1994 року парафії видано свідоцтво на право власности на храм.

16 вересня 2007 року храм освятив владика Бучацької єпархії Іриней Білик.

При парафії діє спільнота «Матері в молитві», Вівтарна дружина (з 2007).

На території парафії є хрести парафіяльного значення, фігури святих верховних апостолів Петра і Павла.

Парохи:

• о. Микола Сухарський (1990—1994),
  • о. Микола Мидляк (1995—2006),
  • о. Руслан Ковальчук (2006—2012),
  • о. Василь Стасів (з 25 серпня 2012).