Церква Зіслання Святого Духа (с. Завалів, Тернопільська область)

У 1893 році греко-католики села збудували муровану церкву. У 1946 році за о. Діонісія Коцюбинського парафія і храм перейшли під тиском державної влади до РПЦ.

На початку 1990-х років сільська громада розділилася на дві конфесії. У 1993 році гостро постала проблема повернення храму знову діючій греко-католицькій громаді села, відповідно до рішення арбітражного суду. Православна громада рішення суду не виконала, тому греко-католики свої релігійні відправи проводили на вулиці, під відкритим небом.

З ініціативи о. Василя Яремка та парафіян за пожертви мешканців с. Завалів та с. Заставче для проведення богослужінь почали споруджувати капличку (1996). У 2007 році біля каплички споруджено статую Ісуса Христа.

У 2008 році о. Василь Яремко, о. Декан Василь Майка, о. Микола Мидляк, о. митрат Микола Сухарський освятили капличку і її назвали на честь Зіслання Святого Духа.

Діють припарафіяльні братства: Матері Божої Неустанної Помочі та «Апостольства молитви».

Парохи:

• о. Діонісій Коцюбинський,
  • о. Григорій Мисан,
  • о. Василь Яремко (з грудня 1998).