Церква Покрови Пресвятої Богородиці (с. Чехів, Тернопільська область)

Від початку свого заснування релігійна громада с. Чехова завжди належала до парафії м. Монастириська. У 1989 році парафія села увійшла до складу парафії сіл Григорів і Бертники, а з 1992 року як дочірня — до парафії с. Дубенка.

Дерев'яна церква Покрови Пресвятої Богородиці була збудована у 1885 році У 1886 році її освятили. Ймовірно, освячення здійснив єпископ Юліан Пелеш. У 1994 році за пожертви вихідця із села Василя Наконечного було оновлено розпис і збудовано муровану дзвіницю на місці старої, дерев’яної.

До березня 1946 року громада була греко-католицькою і обслуговували її парохи з Монастириської. Останнім греко-католицьким священником, який служив у Чехові, був о. Володимир Режевський. Із забороною діяльності УГКЦ храм був закритий державною владою. У радянський час, з 1946 року, приміщення храму використовували як зерносховище, хоча селяни продовжували його доглядати і навіть інколи проводили тут несанкціоновані богослужіння. У 1988 році церкву відкрили для богослужінь, однак у складі московського православ’я. У 1990 році громада села за ініціативою пароха с. Григорів о. Михаїла Бойчука повернулась у лоно УГКЦ.

При парафії діють: братство «Матері Божої, Покровительки Доброї Смерті» (2012), Вівтарна дружина (2002).

На території села є каплиця Покрови Пресвятої Богородиці (2008), пам’ятні хрести парафіяльного значення.

Парохи:

• о. Володимир Режевський,
  • о. Михаїл Бойчук (1990—1992),
  • о. Ярослав Пилипів (1992—2002),
  • о. Ігор Віхастий (з 2002).