Церква святих верховних апостолів Петра і Павла (с. Долішня Слобідка, Тернопільська область)

Від початку свого існування громада і сам хутір завжди належали до парафії с. Дубенка і обслуговували їх священники, які душпастирювалн у цьому селі. Так є і донині.

Мурована церква Святих Верховних Апостолів Петра і Павла була збудована у 1885 році. Це колишня каплиця латинського обряду (інтабуляційна), яка була спільною і для українців. У 1939 році чотири українські сім’ї, які проживали на хуторі, за пожертви о. Палагіцького з Монастириської почали будувати свою церкву. Із початком Другої світової війни будову не встигли завершити, такою вона є і донині.

У 1945—1946 роках усе польське населення хутора депортували в Польщу, а каплицю закрили. За радянської влади каплицю використовували як зерноочищувальний пункт. У 1993 році зусиллями мешканців храм відновили і освятили на честь Святих Верховних Апостолів Петра і Павла.

На території села є пам’ятні хрести парафіяльного значення.

Парохи:

• о. Ярослав Пилипів (1993—2002),
  • о. Ігор Віхастий (з 2002).