Церква Різдва святого Івана Хрестителя (с. Котівка, Тернопільська область)

Через відсутність храму все релігійне життя села до 1991 року було тісно пов'язане з м. Копичинці. Вірні належали до його парафіяльних спільнот і відвідували храм Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього та церкву Святого Миколая Чудотворця.

Утворена в 1991 році релігійна громада села вирішила збудувати власний храм. Наріжний камінь під будівництво церкви освятили і заклали 16 листопада 1991 року священники Гусятинського деканату о. Т. Буштинський, о. І. Гура, о. В. Квік, о. С. Роздеба, о. В. Вайда, о. В. Мохун.

11 лютого 2001 року храм освятив владика Бучацької єпархії Іриней Білик.

Першу Святу Літургію біля майбутнього храму 7 липня 1992 року в день Різдва Івана Хрестителя відслужив о. Іван Гура, а через два роки вже у новозбудованому храмі він та о. В. Погорецький відслужили першу урочисту Службу Божу з нагоди храмового празника.

У 2008 році виготовлено і встановлено іконостас, який освятив собор священиків під час святкової Літургії 7 липня. Автор іконостасу, а також бічних престолів та тетраподу — Омелян Фейло.

При парафії діють братства та спільноти: «Апостольство молитви» (2008), Марійська дружина (2008), «Матері в молитві» (2010), Вівтарна дружина (2008).

На території парафії є три кам'яні хрести, з яких найдавніших на честь 50-річчя скасування панщини (1898), чотири фігури Матері Божої (1898, 1905, 1937, 2012), каплиця Пресвятої Богородиці з Дитятком Ісусом (2007), фігура на честь святої Анни (1873).

Парохи:

• о. І. Гура