Парафія Покрови Пресвятої Богородиці (м. Копичинці, Тернопільська область)

До 1 серпня 2010 року в Копичинцях існувало дві громади УГКЦ, які мали церкви Святого Миколая та Церква Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Також тут є громади УПЦ КП (собор Святої Трійці), РКЦ (костьол Успіння Пресвятої Діви Марії) та Церкви ХВЄ.

З ініціативи пароха о. доктора Василя Погорецького та за підтримки громади 1 серпня 2010 року утворено ще одну парафію УГКЦ і встановлено хрест на місці майбутньої церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

2 серпня 2010 року біля цього хреста було відправлено першу Службу Божу.

14 жовтня 2010 року відкрили тимчасову церкву, в якій відбуваються всі богослужіння.

У грудні 2010 році парафія придбала і встановила церковний дзвін.

1 серпня 2011 року церкву освятив єпископ Димитрій Григорак. 1 серпня — відпустові день парафії, коли святкову Літургію відправляють запрошені священики, доїжджають християни з різних сіл, освячують воду.

При парафії діють: спільнота «Матері в молитві» (2010, керівник Марія Багрій), Марійська дружина (2010, Оля Лемчик), братство «Апостольство молитви» (2010, Люба Дячук), Вівтарне братство. Катехизацію у церкві проводить парох.

Парафія опікується капличкою, яку у 1905 році збудували Кость та Параска Елиїв. 14 жовтня 2012 року відбулося освячення оновленої каплиці та новозбудованої купелі святої Лини за участю представників різних конфесій міста.