Церква святого архістратига Михаїла (с. Ємелівка, Тернопільська область)

У 1992 році в селі Ємелівка було утворено парафію УГКЦ, а у вересні того ж року наріжний камінь під будівництво храму заклав о. Іван Гура.

У 1993 році греко-католицька громала розпочала будівництво церкви Святого Архистратига Михаїла. Місце під забудову було обрано в неї центрі села. Кошти на будівництво храму виділили меценати Михайло Мисько, Іван Сороколіт, Григорій Горобець, Ярослав Лужний, Микола Грещук, Євген Шумелда, а також всі парафіяни села Ємелівка, міста Копичинці і сусідніх сіл. Будівлю храму прикрасив іконостас і розпис, виконані Володимиром Каноном, уродженцем села Смелівка.

17 жовтня 2003 року владика Бучацької єпархії Іриней Білик освятив храм та відправив архиєрейську Службу Божу.

На парафії діють Вівтарне братство та Марійська дружина. Катехизацію проводить о. доктор Василь Погорецький.

На парафії є два хрести парафіяльного значення: хрест закладення наріжного каменя у 1992 році і пам'ятний хрест на честь 2000-ліття Різдва Христового. Також є кам'яна фігура Пресвятої Родини з написом: «Гринько і Павліна Горобец фундатори 1929 р.» і невеличка капличка, збудована в минулому столітті і відновлена за кошти сімей М. Мудрої та І. Клизуба.

Парохи:

о. Василь Погорецький (1995—1996, з 1999)
о. Володимир Рута (1997—1998).