Церква Успіння Пресвятої Богородиці (с. Зозулинці, Тернопільська область)

Греко-католицьку парафію в с. Зозулинцях засновано в XVIII ст., толі дерев'яну церкву у 1784 р. принесла велика вода, коли розлився Дністер. Її назвали на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Згодом до Зозулинець долучили село Костільники, в якому була мурована церква святих Кирила та Мефодія (1892). Дерев'яна церква у Зозулинцях згоріла 30 травня 1941 року під час великої пожежі в селі (згоріло 46 садиб).

У 1910 році греко-католицька громада села Зозулинці побудувала велику кам'яну церкву, яку того ж року освятив Станіславський єпископ Григорій Хомишин. У 1961 році церкву закрила державна влада. Партійні функціонери розбили іконостас і хотіли його спалити, але, на прохання жителів, іконостас розібрали і вивезли до церкви с. Кулаківці. Богослужіння в церкві с. Зозулинці не проводились до 1989 року. У 1983—1988 роках у приміщенні церкви діяв краєзнавчий музей.

У 1989 році церква була відкрита, але у приналежності до Московського патріархату. З грудня 1991 року греко-католицька громада відділилася від православної з ініціативи о. Миколи Должука. Богослужіння проводили біля хреста під відкритим небом. У 1998 році було збудовано невелику капличку, але вона не вміщала всіх парафіян і доводилося молитися на вулиці.

У 2003 році за пожертви прихожан було збудовану більшу каплицю, а в 2008 році до каплиці добудували церкву.

При церкві діють: Вівтарна дружина, братство «Апостольство молитви», спільнота «Матері у молитві».

Парохи:

• о. Кирило Дольницкий (до 1936),
  • о. Василь Новізівський,
  • о. Микола Должук,
  • о. Ігор Ракочий (2000—2002),
  • о. Василь Щур (з 2002).