Церква Покрови Пресвятої Богородиці (с. Ріпинці, Тернопільська область)

У 1887 році в с. Ріпинці збудували церкву Покрови Пресвятої Богородиці, а через 11 років звели дерев'яну церкву в селі Помірці, яка належить до парафії с. Ріпинці.

До 1946 року парафія і церква належали до Чортківського деканату Станіславської єпархії. У 1946 році церкву закрила державна влада. Богослужіння у цих селах підпільно проводив о. Павло Василик.

З виходом 20 листопада 1989 року УГКЦ з підпілля парафія знову в її лоні. Оскільки в Ріпинцях дерев'яна церква була знищена, парафіяни вирішили збудувати нову церкву. Ініціатором будівництва був голова осередку НРУ Ярослав Швець і члени осередку. Будівництво церкви розпочали у червні 1990 року. Наріжний камінь освятив єпископ Павло Василик і о. Петро Прибула. У 1995 році було завершено будівництво нового храму. 14 жовтня 2003 року його освячення здійснив владика Бучацької єпархії Іриней Білик.

При парафії діють: братство «Апостольство молитви», спільнота «Матері в молитві», Марійська і Вівтарна дружини, чотири групи нічної адорації.

Парохи:

• о. Петро Прибула (1989—2005),
  • о. Ярослав Гель (з 2005).