Церква святої великомучениці Параскевії П'ятниці (с. Новосілка, Тернопільська область)

Православна громада ПЦУ на даний час користується греко-католицьким храмом, який збудували і освятили у 1888 році і греко-католики.

Парафія до 1946 року належала до УГКЦ, у 1946—1965 роках — до московського православ'я. У наступних роках церкву використовували як зерносховище. Жителі села Новосілка відвідували церкву в селі Броварі.

У 1960-ті роки греко-католицькі священники таємно приїжджали до Новосілки і проводили богослужіння у лісі. Не всі віруючі наважувалися на такий ризик, тому на початку їх кількість була незначною. Під своїм крилом у лісі між с. Новосілка і с. Дуліби збирав вірних підпільної УГКЦ усієї околиці: Новосілки, Дулібів, Жлибородів, Берем'ян о. Павло Василик.

З отриманням незалежності України і виходом УГКЦ з підпілля цих декілька греко-католицьких родин відвідували богослужіння у храмі сусіднього села Язловець, оскільки отримали від мову у почерговости служіння у греко-католицькому храмі, який забрала громада УПЦ МП. Тепер ця громада належить до ПЦУ.

З 1992 року греко-католицька громада для богослужінь використовувала будівлю костьолу, а з 1998 року відповідно до рішення сільської ради костьол було остаточно передано для потреб парафії, який облаштували під церкву. На той час на парафії проживало майже 40 греко-католиків.

При парафії діють: братство «Апостольство молитви» та спільнота «Матері в молитві».

Парохи:

• о. Павло Василик,
  • о. Микола і Григорія Сімкайли,
  • о. Степана Легкого,
  • о. Володимир Прокопів,
  • о. Самуїл,
  • о. Зеновій Войтюк,
  • о. Михайло Гевак (з грудня 2012).