Церква Святих Апостолів Петра і Павла (с. Мушкатівка, Тернопільська область)

Перша дерев'яна церква в с. Мушкатівка була розташована на вул. Нагорінка. Упродовж 1892—1902 років тривало будівництво нової церкви — Святих Апостолів Петра і Павла, в якому брали участь жителі сіл Мушкатівка та Слобідка-Мушкатівська.

З 1946 року Мушкатівська церква і парафія перебували у підпорядкуванні російського православ'я.

У червні 1991 році парафія і храм знову повернулися в лоно УГКЦ. Це відбулося за участі голови Бойківської сільської ради Богданни Ліончук та жителів села, які своїми підписами підтвердили повернення церкви і парафії до УГКЦ. Отець Іван Сеньків тоді відслужив молебень до Матері Божої і оголосив, що Мушкатівська церква і парафія є греко-католицькими.

На території села є капличка Святого Онуфрія, капличка Матері Божої біля садиби Петрунелі Прокопів, фігура Матері Божої, капличка Матері Божої, капличка Матері Божої на вул. Голятина, фігури Святих Апостолів Петра і Павла. Розпочато будівництво каплички Святого Апостола Юди Тадея. Поблизу села с пам'ятні хрести: біля садиби Миколи Чорного встановив Василь Чернсга та Євген Чубак, біля садиби Валерія Германа — Євген Олешук, через дорогу від церкви — громада села, фігуру монаха встановила Надія Цибрій.

У церкві зберігаються священні реліквії блаженного єпископа Миколи Чарнецького, святого о. Піо, святої Фаустини Філамени, мощі святого свяшенномученика Йосафата.

При парафії діють: братство «Апостольство молитви», спільноти «Матері в молитві» і «Жива вервнця», Вітарна дружина, біблійний гурток.

Парохи:

• о. Роман Бондарук (1938—1940),
  • о. Всеволод Лещишин (1943—1944),
  • о. Василь Білінський (1945—1953),
  • о. Дубняк (1953),
  • о. Йосип Антків (1953—1963),
  • о. Василь Навізівський (1963—1980),
  • о. Пелих (1980—1982),
  • о. Микола Тивоняк (1982—1983),
  • о. Євген Мушинський (1984—1987),
  • о. Щиголь (1988—1989),
  • о. Іван Сеньків (до листопада 1992),
  • о. Володимир Герус,
  • о. Анатолій Гаврилевський (з листопада 1992).