Василіанський монастир св. Володимира Великого (м. Херсон)

Монастир та парафія св. Володимира Великого в м. Херсоні була заснована у 1991 році за ініціативи місцевих греко-католиків, які на той час не мали ні храму ні священника, котрий би ними опікувався. Із благословення Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського, на той час Глави Української Греко-Католицької Церкви, сюди прибув ієромонах Чину Святого Василія Великого Ісидор Гончар ЧСВВ. Він же і став першим ігуменом монастиря.

На початках громада молилась у орендованому приміщенні, згодом у шаховому клубі. З часом в Херсон привезли із заходу 5 вагонів, з яких зробили келії та невелику каплицю. У 2007 році в Херсон привезли із м. Крилоса дерев’яну церкву Кирила і Методія, а у 2009 році посвятили наріжний камінь для будівництва величавого монастиря і храму св. Володимира Великого, в якому сьогодні проживають ченці Василіани та молиться місцева громада.

Наступними о. Ісидора у служінні ігумена були о. Доротей Стиранець ЧСВВ, о. Макарій Ленів ЧСВВ. Сьогодні в монастирі проживає шестеро ченців, а обов’язок настоятеля виконує о. Іван Логай ЧСВВ.

Розклад богослужінь

8.00 Божественна Літургія
(в перший четвер місяця о 17.00 Божественна Літургія, Свята Година і Суплікація)
П'ятниця