Храм Покрови Пресвятої Богородиці (Зелена-Гора, Польща)

Прихід в Зелена-Гура, належить до найстаріших греко-католицьких, створених після переселення українського населення з етнічних земель в 1947 році. Він є частиною деканату Зелена-Гура і належить єпархії Вроцлавсько-Гданській. Греко-католицький єпископ єпархії є Володимир Ющак.

Першу службу восени 1956 року править отець Михал Pasławski. Він належав до греко-католицьких священиків, які не мають можливості пастирської роботи в їх власному обряді, тимчасово переїхав в обряді Римсько-католицької церкви. Але коли з'явилася можливість повернутися, вони сповняли свої пастирські обов'язки серед греко-католиків. Отець Pasławski приходив у Зелену-Гуру у неділю один раз на місяць. Його служіння було зведено до мінімуму. Це було обумовлено складністю порозумінь, похилим віком і утримкою ще двох приходів в Ськвежіна і Międzyrzecze.

Не зважаючи на труднощі, звістка про планування служіння швидко поширилася серед греко-католиків з околиць. Зібралися близько 1500 чоловік, заповнюючи церкву Божої Матері Ченстоховської. Тільки частина з них були жителі Зеленої-Гури, більшість було приїжджих з області Nowa Sol, Kożuchowa і Новгородської Bobrzański. В безпосередній близькості від Зеленої-Гури прийшли в основному депортовані з Лемківщини. Більшість людей мають своє коріння в селах: Pantna, Смерековец, Ropica, Маластув.

Перше богослужіння відзначається в Зелена-Гура в греко-католицькому обряді, зроблено перший крок. Систематичне служіння почалося в 1957 році, коли відбулася лібералізація справи Церкви проти місцевої влади. Через відсутність священиків, після смерті отця Pasławskiego в 1961 році греко-католицьку пастирську діяльність в Зелена-Гура протягом року було призупинено. Влітку 1962 року в Ськвежіна з Мазура переїхав отець Григорій Fedoryszak і прийняв пастирські обов'язки. У 1967 році через важку хворобу Fedoryszak був не в змозі вправлятися з обов'язками. Гура знову була позбавлена пастора. Починаючи з літа 1967 року до весни 1968 року в Зелена-Гура служыння правились несистематично. Тільки на головні свята приходили сюди з далеких парафій священники.

Восени 1967 і взимку 1968 року кілька разів Зелену-Гуру відвідав священик Василь Hrynyk, вікарій польського предстоятеля греко-католицького обряду. На додаток до богослужіння він також першим відвідував віруючих.

Регулярне служіння в Зелена-Гура почалося після Пасхи 1968 року, отець Петро Maziar. щонеділі приходив з Пшемкува, де він жив зі своєю сім'єю. Маючи хороший контакт із отцем Святителем Władysław Новіцкі, пастором Римсько-католицької парафії Св Ядвіги, до якої належала Церкви Божої Матері Ченстоховської, отець Maziar переїхав щоб служити в церкві.

Отець Петро Maziar помер 2 грудня 1971 року. Після його смерті, отець Wodonos взяв на себе пастирські обов'язки в Зелена-Гура. Під час свого перебування в приході від 27 вересня 1975 року два брата, Василь і Стефан Pidłypczakowie були висвячені на священиків (в чину Василіан вони вибрали імена: Орест і Мирослав). Цей мало великий вплив на підвищення духу греко-католицької громади.

Позитивна зміна ситуації в приході відбулася в листопаді 1977 року. У той час, переїхав і оселився в Зелена-Гура священик Анджей Rozak. Нарешті, він зміг гарантувати регулярність і надійність пастирського служіння.

У той же час Julian Hojniak прийняв на себе обов'язки катехізації в парафіях, був призначений пастором приходу в Пшемкув і Głogowie, а на його місці, щоб допомогти священикові Rożakowi призначений висвячений Богдан Miszczyszyna.

Через рік, священик Rozak просив про звільнення від зобов'язань парафіяльного священика греко-католицької в Зелена-Гура. На його місце був призначений отець Julian Hojniaka, що служить донині.

Розклад богослужінь

Неділя 10.00