Церква Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього (м. Броди, Львівська обл.)

Храм Воздвиження Чесного Животворящого Хреста у м. Броди закладено 1641 року.

Вміщувала будівля 2,5 тисячі чоловік. У 1693 році храм згорів і був відбудований. Храм пережив ще дві пожежі – у 1849 і 1859 роках. Кожен раз він відновлювався і розширювався.

При ньому деякий час існував монастир сестер милосердя. Після пожежі обителі 1801 р. його перевели у Залізці.

До 1939 року храм належав греко-католицькій церкві. У подальшому безбожницька радянська держава забрала його і використовувала не за призначенням. Спочатку тут розміщувався дивізійний клуб Бродівського гарнізону, зерносховище, згодом дитяча юнацько-спортивна школа. У 1993 році українська держава повернула храм Українській Греко-Католицькій Церкві. Перша Служба Божа у храмі, яку очолив декан Бродівський о. Ярослав Царик у співслужінні 12 священиків відбулась 5 вересня 1993 р.

Щонеділі у храмі відправляються три Служби Божі, одна з них – для дітей і молоді. Діють при храмі три хори (дитячий хор “Дзвін”, хор імені о. Михайла Осадци, хор першої служби під орудою дяка М. Самуляка), молодіжна християнська організація “Українська молодь – Христові”, біблійне товариство “Свідки Христа”, братство “Апостольство молитви”, товариство залежних від алкоголю, спільнота “Матері в молитві”, рух християнських сімей, катехитична школа св. апостолів Петра і Павла, Марійська дружина, ансамбль “Християнський схід”, християнський ансамбль “Знамення”, гурт “Спалах”.

Священики, які служили у храмі Воздвиження Чесного Животворящого Хреста: о. Михайло Смачило, о. Едвард Квятковський, о. Володимир Дітчик, о. Володимир Коткевич, о. Андрій Степанюк, о. Володимир Вірста, о. Ярослав Малиш, о. Андрій Семенюк, о. Павло Юрчак. Із 1995 року адміністратором храму є о. мітрат Ярослав Царик.