Церква Параскеви П'ятниці (с. Більче-Золоте, Тернопільська область)

Церква діє на малому боці села, який носить назву Доброкут.

У селі було дві діючі церкви: Святої Великомучениці Параскеви і Святого Архистратига Михаїла.

Відомо, що о. Микола Бибик, таємно, незважаючи на переслідування влади, до 1964 року відправляв богослужіння в греко-католицькому обряді, хоча і він, і парафія з 1946 року уже були насильно підпорядковані російському православ'ю. При церкві в Більче-Золотому, в будинку власності князів Сапігів, діяла «захоронка» для дітей, якою опікувалися сестри Служебниці. На парафії також була читальня «Просвіта», організована парохом, при якій існував аматорський гурток, хор і оркестр.

У роки Другої світової війни церква святого архистратига Михаїла, розташована в центрі села, була зруйнована. Тому духовною святинею для всіх греко-католиків села стала церква Святої Великомучениці Параскеви у «Доброкуті». У роки радянського режиму, коли у навколишніх селах влада позакривала церкви, до неї сходились на богослужіння віруючі з чотирьох сіл: Мишкова, Мушкарева, Монастирки, Блищанки.

У радянський період до 1990 року парафія і храм належали до РПЦ. У 2000 році було утворено греко-католицьку парафію.

При парафії діє братство «Апостольство молитви».

Парохи:

о. Іван Крвавич (до 1934),
о. Гаврилів,
о. Микола Бибик,
о. Антон Федоляк (2003—2006),
о. Володимир Капуста (2006—2009),
о. Василь Пасовистий (адміністратор з 2009 року і донині).