Храм Преображення Господнього (м. Кам'янське, Дніпропетровська область)

Релігійна громада Преображення Господнього парафія Екзархату Української Греко-Католицької Церкви в м. Дніпродзержинську (Кам`янському) була заснована 1994 році. Першим ініціатором створення парафії був п. Ростислав Винар, який ще у 1993 році клопотався про призначення священика. На початку березня 1994 року до м. Дніпродзержинська приїхав перший греко-католицький священик о. Петро Бурак з метою створення та організації парафії. Від початку заснування були різні труднощі з реєстрацією громади, оскільки чиновники не бажали її реєструвати а пізніше виділити землю під будівництво храму. Такий стан речей тривав майже 13 років. Та дякуючи Богові, нова місцева влада у 2006 році дала згоду на будівництво та виділила землю.

Протягом 2008-2012рр. завдяки пожертвам католицьких організацій, греко-католицьких парафій, та зусиллям наших парафіян було збудовано цокольне приміщення майбутнього храму, а також установлені вікна і двері. З початку 2013 року в цьому приміщенні проводились штукатурні роботи. Дане приміщення хоча ще не завершене, але все ж таки дає можливість проводити навчання для дітей і молоді та зустрічі з парафіянами . Для повноцінного життя парафії потрібно добудувати храм і провести опалення.