Церква Святого Миколая (с. Вербів, Тернопільська область)

Найдавніша згадка про церкву у Вербові датується 1564 роком. До 1946 року парафія була греко-католицькою і повернулася в лоно УГКЦ у 1990 році. Наприкінці XVIII століття в селі були три дерев'яні церкви: Святого Миколая, Святого Архангела Михаїла та Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Про подальшу долю двох останніх церков матеріалів не виявлено. З різних архівних документів можна допустити, що з певних причин ці церкви вже на початку XIX століття стали недіючими.

Нову церкву Святого Миколая, муровану з каменя, збудовано у 1835 році. Вона, будуючи греко-католицькою, була під па трона том поміщика села графа Петра фон Водзіцького. Канонізована візитація парафії відбулася у 1886 році.

Згідно з архівними джерелами 1882 року, патроном церкви був Еміліан Торосевич; у 1906 році патроном церкви був о. Михайло Торосевич; у 1931—1932 роках патроном церкви був Митрополичий Ординаріат УГКЦ. Відомо, що піл час польської пацифікації у 1930 році були жорстоко побиті у Вербові о. Антон Содомора та директор школи Теодор Романків. У Московське православ'я о. Антон не перейшов. Він у роки підпілля УГКЦ обслуговував греко-католицьких вірних Вербова і сусідніх сіл.

При парафії діють: братство «Апостольство молитви» (з 1996), спільнота «Матері в молитві» (з 2010), братство «Вервиця» (з 2014). У 1997 році о. Ігор утворив Вівтарну дружину.

На парафії діє хор, який неодноразово супроводжував Службу Божу у відпустовому місці Зарваниці. Керує ним регент Марія Сип.

На прохання о. Ігоря з 28 листопада 2010 року до 5 грудня 2010 року у с. Вербів відбулася Свята Місія. її провели: головний місіонар — о. Мартин Хабурський, ЧСВВ, помічник о. Августин Запоточний, ЧСВВ, о. диякон Антоній Яремчук, ЧСВВ, с. Вінкентія Фурдь, ЗСНДМ, с. Макрина Малярчук, ЗСНДМ. Після Святих місій ще більше людей почали приступати до святих Тайн Покаяння і Євхаристії. В подяку Богові за отримані ласки на церковному подвір'ї встановлено місійний хрест. На території парафії є фігура Матері Божої—Ротонда і Ангела Хоронителя. Також є хрести парафіяльного значення.

Парафія має новозбудоване проборство (2000) та земельну ділянку 0,25 га.

о. Юліан Габрусевич (до 1906),
о. Олександр Гутковський (до 1924),