Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Вербівка, Житомирська обл.)

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці села Вербівка Ружинського району Житомирської області була створена 2008, і офіційно зареєстрована 5 березня 2009 року. Назва громади залишилась такою ж, якою був названий храм у селі, який у 70-х роках 20-го століття був зруйнований комуністичною владою. Першим священиком, який служив людям у селі, був ієрей Віталій Марцинюк, адміністратор парафії святого великомученика Димитрія у місті Фастові. На сьогоднішній день адміністратором парафії є ієрей Олег Лучка.

У селі проживає близько 312 чоловік. Місцевою владою надано 0,5 га земельної ділянки, на якій вже освячено хрест та наріжний камінь під будівництво церкви. Зараз ведуться роботи пов'язані із підготовкою до будівництва храму

На даний час богослужіння проводяться у сільському клубі, де влаштовано капличку.

На парафії активно проводиться соціальна робота, праця з дітьми та молоддю, катехизація старших парафіян. Кількість парафіян поступово збільшується. Парафія має гарні перспективи.

11 липня 2010 р. до с. Вербівка, Житомирщина, з пастирським візитом завітав преосвященний владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київський.

Зустрічали владику троє вершників на конях і провадили його до місця богослужіння, де зустрічала його з кухлем джерельної води парохіянка храму. Опісля, діти стелили пелюстки квітів та виголошували побажання з привітаннями, а на закінчення вручили владиці коровай, випечений у печі.

Владика очолив святкову Божественну Літургію та освятив наріжний камінь під будівництво храму у співслужінні священиків о. Віталій Сидорука, о. Віталія Марцинюка, о. Петро Жука та адміністратратора парохії о. Олега Лучки.

На урочистостях були присутні благочинний Сквирського Благочиння УПЦ КП о. Микола, Голова районної ради Саківський Валентин Цезарович та голова сільської ради Ульяніцький Микола Михалович.

14 лютого 2021 року владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, освятив новий храм Різдва Пресвятої Богородиці у с. Вербівка Ружинського району Житомирської області.