Церква Св. Безсрібників Косми і Даміана (с. Шманьківці, Тернопільська область)

Греко-католицьку громаду в Шманьківцях засновано задовго до побудови храму. Іншої парафії до 1946 року не було. За свідченнями старожилів, на місці дерев'яної церкви в 1895 році споруджено кам'яну, яка до 1946 року належала греко-католицькій громаді. Після Львівського псевдособору за пароха о. Миколи Стецика церква насильно переведена в російське православ'я і такою залишалася до 1990 року.

У 1990 році греко-католицька громада відродилася, але храм залишився в громади РПЦ, яка пізніше перейшла до УАПЦ, а нині належить до УПЦ КП.

Греко-католицька громада спочатку проводила відправи в каплиці (збудована 1890). На почергові відправи інша громада не погодилася, тому греко-католики спорудили й освятили у 2002 році новий храм.

До парафії належать 200 осіб. Парафія має у власності половину парафіяльного будинку.

При парафії діють: братство «Апостольство молитви», спільнота «Матері в молитві», вівтарна дружина, біблійні гуртки.