Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Чорнокінецька Воля, Тернопільська область)

Із архівних джерел відомо, що у 1763 році до села перевезли дерев'яну капличку із смт Скала-Подільська, у якій відправляли богослужіння, оскільки церкви не було. Отже, парафія у XVIII cт. уже існувала.

1863 — освячення дерев'яної церкви.
1915 — були пожертвувані два дзвони. Згодом була побудована дерев'яна дзвіниця, й при вході на церковне подвір'я — невеличка дерев'яна капличка.
1928 — храм добудували, та перекрили.
1979 — освятили іконостас. У храмі є образи XIX століття. Парафія була греко-католицькою до 1946.
1946 — на парафії служили священики РПЦ.
1963—1978 — храм не діяв, був закритий державною владою.
1990 — парафія переходить до УГКЦ.
1992 — стараннями жителя села побудовано капличку.
1995 — розпочалося будівництво нової кам'яної церкви, яку освятили 21 вересня 2004 року. Посвяту здійснив владика Бучацької єпархії Іриней Білик, ЧСВВ.
8 вересня 2003 — парафію візитував владика Бучацької Єпархії Іриней Білик, ЧСВВ.
2009 — з благословення Апостольського Адміністратора Бучацької єпархії о. Дмитра Григорака, ЧСВВ, було освячено престіл та іконостас, яке здійснив о. митрат Іван Сеньків.
23-29 березня 2011 — відбулася Свята Месія, яку очолив о. Петро Ковальчук та провели оо. Редемптористи. На церковному подвір'ї на честь цієї події споруджено місійний хрест.

При парафії діє: братство «Апостольство молитви», спільнота «Матері в молитві», Марійська та Вівтарна дружини.