Церква Покрови Пресвятої Богородиці (с. Босири, Тернопільська область)

1903—1906 — кам'яний храм, збудований за проектом австрійського архітектора силами на кошти парафіян. Під час Першої світової війни церкву було частково пошкоджено, а 1992 року її відновили.

1946—1990 — церкву державна влада не закривала. Храм, який у ті роки належав, як і парафія РПЦ, віряни постійно відвідували, підтримували його в належному стані.

1960—1980-ті — церкви в сусідніх селах були закриті, парафіяни тих сіл відвідували богослужіння у храмі с. Босири.

1991 — парафія повернулась до УГКЦ. У храмі зроблено частковий ремонт, проведено світло. Спільними силами громади села під керівництвом церковних братів встановлено новий купол, який було знищено під час стихії, змінено хрест на куполі.

2006 — на честь 100-літнього ювілею церкви освячено капличку, яку збудував за кошти громади села Омелян Кіндзеровський.

За кошти громади та вихідців села церкву повністю перекрито, зроблено ремонт.

При парафії діють братство «Апостольські молитви», Вівтарна дружина і спільнота «Матері в молитві».

Парохи:

о. Северин Матковський 1906—1935