Церква Успіння Пресвятої Богородиці (м. Борщів, Тернопільська обл.)

Нинішню кам'яну церкву Успіння Пречистої Діви Марії збудували на місці старої дерев'яної греко-католицької церкви, 1757 року забудови. Її ктитором був шляхтич Петро Дидинський.

Нинішня кам'яна церква збудована у 1880-х роках за пожертвування місцевих парафіян та жителів навколишніх сіл, освячена у 1886 році. Автором проєкту був Василь Нагірний. Прилучився до спорудження храму парох о. Михайло Гула. Цінною для церкви є давня ікона Пресвятої Богородиці із Дитятком Ісусом. У 1892 році її подарували церкві нотаріуси Олександр та Михайло Гординські.

У 1898 році Галицький митрополит Сильвестр (Сембратович) за результатами духовної комісії та на прохання Станіславської єпископської консисторії Грамотою від 15 липня проголосив Борщівську ікону Примирення чудотворною і надав храму право відпусту на свято Успіння Богородиці.

Парафія і храм до 1946 років належала УГКЦ, у 1946-1990 роках — РПЦ, з 1990 року — знову в лоні УГКЦ.

З Божим благословенням церкву відвідували: митрополит Андрей Шептицький, єпископи: Павло Василик, Михайло Сабрига, Софрон Дмитерко, Іриней (Білик), митрополит Василій Семенюк.

При парафії діють: спільнота «Матері в молитві», братство «Апостольство молитви», Марійська і Вівтарна дружина, УМХ. При церкві також діє молодіжний хор «Діти Христові».

Парохи:

• о. Василь Формазюк,
  • о. Іван Сеньків,
  • о. Тарас Загородний,
  • о. Богдан Боднар (з 1998).

Розклад богослужінь

Понеділок - П’ятниця: