Церква святого архистратига Михаїла (м. Чортків, Тернопільська область)

Парафію утворено 28 серпня 1996 р., тоді ж наріжний камінь під будівництво храму освятив генеральний вікарій Тернопільсько-Зборівської єпархії, о. митрат Василій Семенюк.

Храм зводили силами та за пожертви місцевих парафіян. Будівництво завершили у 2008 р. Освячення церкви відбулося на храмове свято Святого Архистратига Михаїла. Здійснив його тодішній Апостольський Адміністратор Бучацької єпархії о. Дмитрій Григорак.

На території парафії є капличка Матері Божої (2013), збудована за пожертви місцевої релігійної громади та родин, які проживають за кордоном.

При парафії діють братство: «Апостольство молитви», спільнота «Матері в молитві», біблійний гурток (очолює Оксана Мадзяновська). Катехизує священик і Оксана Мадзяновська. Голова парафіяльної ради — священик.