Церква Богородиці-Володарки України (м. Червоноград, Львівська область)

У 2002 році Божому, отець Володимир Ващук отримав благословення від Владики Михаїла Колтуна, Єпископа Сокальсько-Жовківського на будівництво нового храму в місті Червонограді.

Парафія “Пресвятої Богородиці Владичиці України” була зареєстрована 5 лютого 2002 р. Б. у Червоноградській міській раді, реєстрація парафії йде під № 374 від 19 квітня 2002 року.

24 жовтня 2003 р. Б. закладено камінь під будівництво храму. Службу Божу відправив Єпископ Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун. Співслужили йому отці Червоноградського деканату: о. Михайло Нискогуз, о. Володимир Ващук, о. Мирослав Банах, о. Іван Цінцірук, о. Тарас Гнатів.

15 березня 2004 р. Б., Владика Михаїл Колтун вже посвячував капличку, яку збудували за 5 місяців. У цій новозбудованій каплиці о. Роман Сковрон отримав священичі свячення. Каплицю збудувала бригада братів Котів.

Люди допомагали, хто чим міг. Одні жертовно давали гроші, інші образи, килими, вишиті рушники. З часом закупили квіти, старалися в одному кольорі прибирати церковцю, вишиваючи рушники. Десь за рік у церкві вже було 2 пари вишитих хоругов. Отець Володимир Ващук старався, щоб не тільки всередині храму було чисто, охайно, приємно, а й навкруги церковці.

Парафіяни на Різдвяні свята збиралися групами і колядували, збираючи пожертви на будівництво церкви. Майже одразу після посвяти каплиці був розроблений проект галицької церкви XVII– XVIII ст. Церква буде дерев’яною. Отож, дерево привозили з гірської місцевості, з м. Яремче. Цю церкву також будували майстри з Яремча. На початку діяв тільки молодіжний хор, яким керує Любов Степанівна Хляка. З часом утворився і старший хор під керівництвом Любові Орестівни Лопатюк. Відразу заснувалася Марійська Дружина під керівництвом п. Ірини Пашкуцької, яка працювала з дітьми один рік. Згодом з дітьми починають працювати сестри Йосифітки. Проводиться катехизація дітей, свята Миколая, День матері. Щороку організовуються поїздки в Карпати з дітьми та з дорослими: взимку – на лижі, а влітку – сходження на гори.

У вересні-жовтні 2008 р. Б. при парафії організувано недільну катехитичну школу св. Софії, яку поблагословив владика Михаїл Колтун. На даний час діє 4 класи (вік дітей від 6 до 16 років). Із дітьми працюють катехити: п. Оксана Гумен, п. Світлана Гринишин , п. Наталія Ващук, Любов Бучак, Тетяна Горбатко, Олеся Мткита, бр. Василь Палчинський. Катехитична школа налічує 120 дітей.

Влітку 2009 року засновується дитячий церковний хор, у якому співають діти віком 5-8 років, керівник хору п. Світлана Голосна.

6 вересня 2009 р. Б., Владика Михаїл Колтун посвятив новозбудований храм “Пресвятої Богородиці Владичиці України”. Зусиллями трьох хорів був організований святковий концерт. У храмі кожної неділі відправляються чотири Святі Літургії.

1 листопада 2009 р. Б. на допомогу о. Володимиру Ващуку сотрудником призначається о. Михайло Микита.

При парафії заснована Марійська Дружина, членами Марійської Дружини стали 40 дітей. Діти моляться на вервиці, дізнаються про життя Святих, розважають про виклики сучасного християнського життя. Кожен учасник отримав галстук синього кольору із знаменним символом. Освячений прапор Марійської Дружини. Керівником Марійської Дружини є їмость Наталія Ващук. Наша парафія активно співпрацює із парафією св. Теклі м. Броди. Молодь нашої парафії часто відвідує і спілкується з молоддю із Бродів.

На парафії організовуються: катехитичні ігри, конкурси; прощі до святих та чудотворних місць; театралізовані Хресні Дороги; канікули з Богом; фестиваль “Парафія має талант”.

5 вересня 2010 року празничну Літургію очолив Преосвященний Владика Михаїл Колтун, який цього дня ще освятив дзвіницю та дзвони і був присутній на святковому концерті.

13 липня 2010 р. Б. розпочалося будівництво церковно-адміністративного будинку.