Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Чернігів)

Будівництво монастиря розпочалось восени 2011 року. У квітні 2012 року владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, освятив фундамент та наріжний камінь храму.

Освячення храму та монастиря відбулося 24 квітня 2014 року. Чин здійснив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

18 жовтня 2015 року владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, здійснив чин освячення нового іконостасу в храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ в Чернігові. Ікони написані у класичному для Східного обряду стилі з використанням матеріалів природнього походження у техніці чотириколір’я. Автор робіт — молодий іконописець Тарас Марків.

Торжество розпочали Архиєрейською Божественною Літургією. Перед цим вірні УГКЦ Чернігова, разом з духовенством та чисельними гостями парафії, урочисто зустріли владику. Наймолодші парафіяни на чолі з парохом, ієромонахом Петром Лозою, хлібом і сіллю щиро вітали єпископа на Чернігівській землі.

Опісля архиєрей освятив новий іконостас, який нещодавно було привезено до храму, після чого очолив Божественну Літургію. Співслужили з владикою о. Петро Лоза, о. Іван Левицький, о. Роман Пушка та о. Юрій Логаза.

У храмі збираються вірні чернігівської греко-католицької парафії Святих Верховних Апостолів Петра і Павла. Громада була зареєстрована ще у 1992 році проте до цього часу усі богослужіння відбувались у приватному будинку, де проживають отці редемптористи (вул. Любецька, 52).

При парафії проводиться навчання Закону Божого для дітей та дорослих, відбуваються зустрічі для молоді, спільні перегляди фільмів.

Діти та молодь традиційно долучаються до щорічного фестивалю вертепів «Колядує вся родина», беруть участь у різноманітних культурних подіях міста.

Священики та сестри-монахині опікуються ув’язненими жінками ЧВК № 44, щонеділі відвідують солдат строкової служби.

Розклад богослужінь

Неділя і свята: 08.00 — Утреня; 09.00 — Свята Літургія; 18.00 — Вечірня

Субота: 07.45 — Утреня; 08.30 — Свята Літургія (за померлих), Панахида; 18.00 — Вечірня

Понеділок, вівторок, четвер: 06.45 — Утреня; 07.30 — Свята Літургія; 18.00 — Вечірня