Катедральний Собор Преображення Христового (м. Коломия, Івано-Франківська область)

Катедральний собор Преображення Христового є найбільшим на теренах Західної України серед усіх святинь Української Греко-Католицької Церкви. Розташований за адресою м. Коломия вул. Театральна 31.

19 серпня 1999 на празник Преображення Христового блаженної пам’яті владика Павло Василик, перший Архиєрей Коломийсько-Чернівецької Єпархії УГКЦ, освятив та заклав наріжний камінь під будівництво Катедрального собору Преображення Христового. Під будівництво храмового комплексу виділили 1,638 га землі.

Ще одною особливістю катедрального собору Преображення Христового є те, що кошти на покриття храму склав Папа Іван Павло II під час відвідин України.

Розпис храму проводили художники Львівської академії мистецтв під керівництвом Романа Василика, рідного брата єпископа Павла Василика.

2009 році розпочали будівництво адміністративного будинку поруч з собором, в якому на даний час є катехитичні класи, дитячий садочок та адміністративний офіс.

19 серпня 2012 року на свято Преображення Христового, глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) очолив чин освячення катедрального собору Преображення Христового, як головної святині єпархії. Також цього дня відбулося освячення наріжного каменю під будівництво дзвіниці.

У 2017 році 22 січня при Катедральному соборі Преображення Христового відбулося відкриття захоронки (садочка) для дітей від 3 до 6 років, імені блаженної Тарсикії.

У соборі здійснюють активне соціальне служіння.

Тут реалізовують такі ініціативи:

Інтеграційні заходи (дозвілля і літні табори) для дітей.
Служіння демобілізованим воїнам.
Благодійні ярмарки.
Благодійна їдальня для бездомних осіб і потребуючих людей, видача одягу для нужденних.
Служіння хворим, лежачим особам, людям із вадами зору (спілкування, допомога одягом і продуктами). Святий вечір для нужденних.

Розклад богослужінь

Понеділок – П’ятниця
7:30 Утреня
8:00 Божественна Літургія св. Івана Золотоустого (сповідь)