Церква святих Петра і Павла (Запоріжжя)

Бажання створити греко-католицьку громаду в Запоріжжі народжувалося з кінця 80-х років під впливом подій, пов’язаних із виходом УГКЦ з підпілля на теренах Західної України. Ідейним натхненниками у створенні громади були: п. Мирослав Симчіч та п. Михайло Пелюх із дружиною Любою. У 1998 р. під проводом о. Андрія Бухвака греко-католицька громада в Запоріжжі була офіційно зареєстрована.

13 лютого 2003 р. в історії греко-католицької громади в Запоріжжі відкривається нова сторінка. На запрошення настоятеля парафії о. Андрія Бухвака приїжджають Провінційна настоятелька мати Маргарета Гутник, ЧСВВ, та сестра Августина Костик, ЧСВВ, які разом з отцем і парафіянами розглянули питання потреби служіння сестер у парафії.

Місійна діяльність сестер Василіянок у Запоріжжі почалася 27 березня 2003 р., коли на парафію приїхали с. Августина Костик та с. Вероніка Галатан. Протягом 10 років на місійне служіння були також призначені: с. Тадея Ногорняк, с. Йосафата Цяпало, с. Юліяна Зрайло, с. Моніка Сиротюк, с. Еммануїла Майка, с. Вікторія Навроцька.

У служінні людям отці та сестри намагаються прищепити їм любов до життя Святими Тайнами. Вагомою частиною місійного служіння сестер Василіянок на парафії є катехитичне навчання дітей різної вікової категорії, підготовка до святих Тайн Сповіді та Пресвятої Євхаристії.

Зустрічі з молоддю включають пізнання Бога через науки, спільну молитву, відвідування святих місць, спільні святкування та відпочинок. Підтримуючи ініціативу УГКЦ, діти та молодь нашої парафії брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Пісня серця» та інтелектуальній грі Брейн-ринг на тему «Святі Таїнства». У життя парафії тісно вплетені концертні програми за участю дітей, молоді та їхніх батьків.

Важливим у духовному розвитку греко-католицької громади в Запоріжжі є рух «Матері в молитві». Гарним прикладом єдності Вселенської Церкви в м. Запоріжжі є спільні богослужіння Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков. Важливою подією у житті нашої громади стала зустріч із Главою УГКЦ блаженнішим Святославом у Донецьку.