Церква Пресвятої Трійці (с. Шили, Тернопільська область)

У селі Шили, за переказами довгожителів, трохи нижче від теперішньої кам'яної церкви була дерев'яна, яка згоріла.

У 1872 році збудовано церкву Пресвятої Трійці.

Трохи нижче від теперішньої церкви, на місці, де була колишня, священник о. Вербицький наказав покласти плиту, яка вросла в землю, ще залишився і кам'яний хрест.

У 1939 році в селі відбувалася молитовна місія, про що свідчив дерев'яний хрест, встановлений перед церквою.

На честь проголошення незалежності України біля храму громада села у 1991 році встановила символічний хрест.

З 1993 по 2005 рік через міжконфесійний конфлікт громада УГКЦ була змушена відправляти біля дверей зачиненого храму.

Від 2006 року відправи проходять у храмі почергово з віруючими УАПЦ.

У 2007 році громада села отримала благословення від Ікони Зарваницької Божої Матері, привезеної до храму. У 1946—1993 роках парафія і храм були в приналежності до РПЦ.

У 1993 році парафію в лоно УГКЦ перевів о. Степан Мочук.

Парохи:

• о. Вербицький,
  • о. Степан Головацький,
  • о. Проник,
  • о. Онуфрій Чубатий,
  • о. Олександр Голінастий,
  • о. Северин Савчак,
  • о. Іван Забава,
  • о. Семен Чепіль,
  • о. Юрій Бідний,
  • о. Кисіль,
  • о. О. Марусяк,
  • о. Чорний,
  • о. Ржепецький,
  • о. Процишин,
  • о. Роман Сливка,
  • о. Володимир Хома,
  • о. Григорій Хома,
  • о. Степан Мочук,
  • о. Михайло Коцкович (з 1994).