Церква Святого Онуфрія (с. Почапинці, Тернопільська область)

На початку XX століття у Почапинцях була каплиця святого Онуфрія та церква Воскресіння Христового. Село було ополячене, римо-католицьке, тільки шість родин належали до УГКЦ, п'ята частина місцевих римо-католиків були українцями. Римо-католицька громада належала до парафії села Драганівка. Дерев'яна церква Воскресіння Христового згоріла у 1919 році. Інших культових споруд у селі на той час не було.

Парафію святого Онуфрія утворено 24 червня 1991 року.

Храм перебудували у 1991 році з костьолу, збудованого перед самим початком Другої світової війни, його під час війни частково зруйнували і до 1990 року використовували як склад с/г продукції місцевого колгоспу. Каплицю після війни використовували під склад мінеральних добрив.

Храм відбудовували за добровільні пожертви парафіян УГКЦ і його розписали у 1994 році, іконостас виконав Роман Забанджала.

У 1991 році храм освятив владика Михаїл Сабрига. У 1946—1990 роках в селі діяла підпільна громада УГКЦ.

У 2000 році з єпископською візитацією на парафії побував єпископ Тернопільської єпархії владика Михаїл Сабрига.

На парафії діють: Вівтарна і Марійська дружини, братство Матері Божої Неустанної Помочі та спільнота «Матері в молитві». На території парафії є три фігури та один придорожний хрест.

Парохи:

• о. Ігор Возьняк (1991),
  • о. Йосафат Говера (1991—1992),
  • о. Роман-Любомир Кузьменко (1992—1994),
  • о. Василь-Олег Кривобочок (1994—1995),
  • о. Тарас Юречко (з 1995).