Церква Покрови Пресвятої Богородиці (с. Стремінь, Львівська область)

У селі Стремінь, Сокальського р-ну, Львівської обл., після 1946 року церква перейшла до Російської Православної Церкви, з чим не могли погодитися більшість мешканців села. Тому підпілля тут було особливо активним. Часто тут бував о. Чернега, ночував, служив Божественну Літургію, хрестив, сповідав, вінчав. Багато разів до села Стремінь приходили й інші підпільні священики, імен яких зараз ніхто не може пригадати, пам’ятають лише що приходили із Желдця.

Приблизно після 1963 року троє мешканців села Стремінь написали до відділу релігій, що не хочуть, щоб у селі був православний священик (на той час о. Бородайко), тоді священика забрали, а церкву зачинили. Після цього парафіяни приходили до церкви щонеділі на спільні молитви (ключі від церкви мали селяни). Але підпільні греко-католицькі священики до церкви прийти не могли, тому Богослужіння відбувалися по домівках вірних аж до 1989 року. У 1991 році більшість мешканців села Стремінь проголосували за повернення “греко-католицької віри”, зареєстрували громаду, та не розділилися. Першим греко-католицьким священиком храму Покрови Пресвятої Богородиці був отець Володимир Валевський, який п’ять років надавав духовну опіку вірним села Стремінь. У 1995 році парохія села Стремінь об’єдналася з пародією села Реклинець. Адміністратором призначено отця Василя Горбатюка. У 1997 році Владика Михаїл Колтун призначив адміністратором храму Покрови Пресвятої Богородиці священика Романа Синицького. Від часу виходу Греко-Католицької Церкви з підпілля, до села двічі приїжджав з пастирським благословенням Владика Михаїл Колтун. На парафії завжди ведеться праця з дітьми та молоддю, є Апостольство молитви, діє підготовка дітей до Першої Сповіді та Урочистого Святого Причастя. Часто на парафії перебували чудотворні ікони Сокальсько-Жовківської єпархії, та з поза меж єпархії. Парафіяни побували у різних відпустових місцях України.