Церква св. вмчц. Параскевії Тарнавської (с. Тяглів, Львівська область)

За даними книг Шематизму за 1917 р., Тяглівська церква належала до Угнівського деканату Перемиської єпархії. Спогад про це є в місіонері “Угнівщина”. На той час у Тяглеві проживало 727 чоловік. Церква, яка на жаль згоріла, була греко-католицька, Стрітення Господнього. У 1884 році почалось будівництво нової церкви. Парохом у той час був о. Йосиф Будзиновський. Закінчувалося будівництво у 1886-1887, 1888-1892 роках. На час малювання храму парохом був о. Мосевич.

Із 1963 до 1989 року Тяглівська церква вважалась офіційно закритою радянською владою. Неодноразово представники районної та сільської влади приїжджали відібрати ключі, та люди ховали ключі, а в церкві таємно правили священики підпільної греко-католицької церкви. У 1971 році парторг Орисюк, голова сільської ради Мавко та голова правління колгоспу забили в замок “зуб” від борони, а Служби Божі і молебні відправлялись під церквою. Паску святили по хатах та на цвинтарі. Дітей хрестили вдома або в с. Домашів і с. Хлівчанах. Із підпільним священиком зв’язувались через Какалюк Ганну Ільківну. Люди пам’ятають, що в церкві з 1928 р. по 1939 рік, правили о. Хаба і о. Гура. Після цього прибув молодий о. Филимон Курчаба. Тяглів був першою його парафією у 1939-1941 роках. Від 1941 р., після о. Филимона аж по 1950 р. відправляв о. Степан Метиля. У 1950-1959 роках до Тяглова доїжджав православний священик о. Степан Кошіль, а коли о. Степан помер його замінив син о. Петро Кошіль. У 1960-1961 роках відправляли монах-редемпторист із Соснівки о. Чабара, о. Петро Чобіток, о. Смаль, о. Роман, о. Богдан Смук (Львів), о. Миколай, о. Мар’ян. У 1977 р. о. Чабара посвячував огороджений новий цвинтар. Часто правили о. Шевчишин, о. Городецький, о. Роман Каспришин, о. Євген Котик, о. Степан Меньок, о. Петро Пиріжок, о. Филимон Курчаба. У травні 1992 р. архієрейську Службу Божу відправляв єпископ Филимон Курчаба. Через деякий час після офіційного дозволу відкриття церкви прибув о. Магора який переконав половину села, що церква є козацькою, а козаки православні. Не впускав греко-католицьку громаду до церкви та чинив інші перешкоди. У 1994 р. церковне приміщення передано громаді УГКЦ остаточно. Тимчасове призначення до Тяглева отримав о. Василь Білецький. Також часто доїжджав о. Шевчишин. Згодом парохами були о. Михайло Ментух, о. Василь Чайківський, о. Степан Сирота, о. Петро Джугало, о. Петро Мих, о. Зиновій Стецьків. Зараз парафією опікується о. Андрій Красильников.