Церква Введення в храм Пресвятої Богородиці (с. Гута, Львівська область)

1449 р. – перша історична згадка про село Мошків – храм Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Із с. Мошкова до 1946 р. виховано до 10 священиків УГКЦ. Мешканці села були високої культури, духовності і патріотизму. До лихоліття 1946 р. сестри-монахині мали тут захоронку. У підпіллі вірними опікувався ієромонах Михайло Шевчишин, ЧНІ.

У 1946 р. мешканці с. Мошків примусово вивезені, село підпалено. У 1991 р. о. Михайло Шевчишин, ЧНІ, приїхав з м. Белз із хором і разом з о. Тарасом Венгрином освятили камінь під будівництво нового кам’яного храму.
4 червня 1995 р. у ще недобудованій церкві служив молебен до Матері Божої о. Іван Макар, який опікується парафією до нині.

30 липня 1995 р. – перша Служба Божа, присвячена св. рівноап. Володимиру. У 1996 р., на празник св. Володимира Великого, вікарій Зборівський Василь Івасюк урочисто освятив храм.

4 грудня 2007 р. на храмовий празник Введення в храм Пресвятої Богородиці, храм вже повністю був розписаний, “освячений” єпископом Михаїлом Колтуном.