Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Чернихів, Тернопільська область)

Діючий нині храм збудовано у 1821 році. Перша невелика церква у Чернихові стояла в лісі. Згодом татари знищили поселення разом з церквою, тому жителі збудували нове ближче до р. Серет. Недалеко від ріки вони побудували другу церкву. Коли і другу знищили татари, жителі збудували третій храм недалеко від того місця, де стоїть теперішня церква. Третя церква була дерев'яною і стояла до 1820 року. У тому році чернихівчани змурували близько неї теперішню, а дерев'яну викупили віруючі з села Чистилів.

До парафії з 1723 року належали дочірні греко-католицької парафії сіл Плесківці та Глядки.

У 1991 році парафія відновила свою діяльність в лоні УГКЦ.

У 1998—1999 рр. розписали церкву під проводом Володимира Косовського, який утворив триярусний позолочений іконостас, престол, тетрапод і проскомидійник, що профінансували емігранти з-за океану Петро Глинський, Іван Голуб, Михайло Семушка, Анеля Хмільовська (Глинська), Андрій Барович, Катерина Поліщук, жителі села Петро Михайлишин, Василь Іванців з родиною, Оля Куць з родиною, Марія Шнуровська.

Останню візитацію парафії 12 серпня 2013 року здійснив митрополит Василій Семенюк.

У храмі парафії знаходиться чудотворна ікона Чернихівської Богородиці. Щорічно 12 липня на свято свв. верх. апп. Петра і Павла у храмі відбуваються прощі. На парафії діють: спільнота «Матері в молитві», Вівтарне братство і Марійська дружина.

У власності парафії є проборство.

Парохи:

о. Алексій Білінський,
о. Степан Білінський,
оо. Білінські,
о. Іван Гарматій (1899—1901),
о. Єронім Алексевич (1902—1910),
о. Павло Типча,
о. Вільгейм Белкош,
о. Петро Івахів,
о. Петро Дзедзик,
о. Йосиф Побережний,
о. Йосиф Грицай (1927—1940),
о. Ярослав Васильків (1943),
о. Корнилій Івашко (1991—1993),
о. Євстахій Комарницький (1993—2010),
о. Володимир Горошко (2010—2012),
о. Володимир Бойчук (з 2012).