Церква Воздвиження Чесного Хреста Господнього (с. Носівці, Тернопільська область)

На стіні церкви памятна таблиця вказує, що храм збудували у XVIII ст. (очевидно, мається на увазі 1736 рік). Ймовірно, тоді збудована попередниця існуючої деревяної церкви. Та, яка збереглася сьогодні, датована 1879 роком. За іншими даними цього року церкву перебудували. А в книзі "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". (Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014) взгалі пише, що "Храм збудовано близько 1750-1760-х рр. У 1946-1990 рр. храм закрила державна влада."

Приземиста будівля, яка опирається на дубові підвалини, має три зруби, один верх і з 1990 року належить греко-католицькій громаді. Парафіяни прибудували до бабинця великий присінок і пофарбували стіни будівлі так, як церкви в с. Нетерпинці. Деревяної дзвіниці тут не шукайте - побачите тільки муровану, стінового типу, на три арки.

У 1946—1990 роках храм закрила державна влада. Парафія відновила свою діяльність у лоні УГКЦ у 1990 році. Тоді ж і храм почав діяти знову.

На парафії діє братство Матері Божої Неустанної Помочі.

Парафія має у власності храм.

Парохи:

• о. Іван Новорецький,
  • о. Михайло Чайковський,
  • о. Михайло Пошва,
  • о. Андрій Дуткевич,
  • о. Григорій Мисан,
  • о. Олег Кожушко,
  • о. Віталій Деркач (адміністратор з 2007).