Церква Воскресіння Господнього (с. Загір’я, Тернопільська область)

Стара дерев'яна церква не поміщала парафіян і була вже непридатною для богослужінь. За пароха о. Данила Зарицького громада вирішила збудувати велику муровану церкву, яку споруджувати більше 20 років. У 1829 році громада села Стиборівки Бродівського району Львівської області купила дерев'яну церкву.

У 1875 році на Великодні свята було освячено нову церкву за о. Мармуровича.

У 1905 році парохом став о. Григорій Городницький, який оновив церкву. Було закуплено у Львові бароковий кивот і дороге Євангеліє.

Під час візитації митрополита Андрея Шептицького Зборівського деканату у 1905 році він відвідав парафію с. Загір'я. У 1995 році на парафії побував єпископ Зборівсько-Сокальської єпархії Михаїл Колтун. Під час цієї візитації о. Ярослава було удостоєно звання митрата. 19 серпня 2004 року єпископ Михаїл Сабрига освятив Хресну дорогу, збудовану на початку села. У травні 2012 року архиєпископ Василій Семенюк на закінчення місій на парафії відслужив Святу Літургію, висвятив молодого священника о. Романа Коцура, а селом пронесли Місійний хрест, який встановили біля церкви.

На парафії діють: братство «Апостольство молитви», спільнота «Матері в молитві» (з 2012), Марійська дружина (з 2007).

Парохи:

• о. Данило Зарицький,
  • о. Мармурович,
  • о. Григорій Городницький (1905—1942),
  • о. Микола Чировський (1942—1970),
  • о. Ярослав Возняк (1990—21 листопада 2011),
  • о. Андрій Олійников (з 23 листопада 2011).