Церква святого Миколая (с. Гарбузів, Тернопільська область)

У селі з давніх часів була дерев'яна церква. У міжвоєнний період парафіяни почали мурувати нову, але в роки Другої світової війни і Радянського Союзу роботи припинили. У 1989 році розпочали реконструкцію недобудованої церкви за сприяння місцевого населення і з допомогою діаспори СІЛА. У 1991 році храм святого Миколая розмалювали львівські художники.

У 1993 році за кошти Вірослава Лобура із СІЛА встановили іконостас.

Храм святого Миколая 9 квітня 2007 року освятив владика Тернопільсько-Зборівської єпархії Василій Семенюк. Парафія належала до УГКЦ до 1946 року.

У роки радянської влади храм не був закритим, але богослужіння у ньому були заборонені.

Єпископська візитація відбулася у 2006 році, її провів владика Михаїп Сабрига, а у 2008 році була візитація владики Василія Семенюка.

На парафії є братство Матері Божої Неустанної Помочі, УМХ, Вівтарна дружина.

На парафії є хрести, поставлені на честь скасування панщини у 1848 році, хрест на символічній могилі Українським Січовим Стрільцям, каплиця святого Миколая, освячена у 2006 році.

Парафія у власності має парафіяльний будинок і господарські приміщення.

Парохи:

• о. Василь Мельник (1919—1946),
  • о. Павло Борсук (1990—1994),
  • о. Олег Дідух (1994—2000),
  • о. Василь Чайковський (з 2000).