Церква Успіння Пресвятої Богородиці (с. Бзовиця, Тернопільська область)

Всі історичні дані стверджують, що існуюча у Бзовиці деревяна церква збудована в 1701 році. Стіни будівлі були з дубового дерева. Бзовицьку парафію візитував кардинал-митрополит Сильвестр Сембратович, пізніше в 1904 р. - митрополит Андрей Шептицький. В 1910 р. хрещата в плані святиня вже покрита бляхою. Під час проходження фронту першої світової війни частково знищена. Мешканці села в 1924 р. відбудували церкву в центрі Бзовиці, правда тепер її конструкція і вигляд були трохи іншими.

В 1989-1990 рр., коли церкви почали масово відкривати після десятків років заборони, святиню отримала в користування громада УГКЦ. Зрозуміло, стара будівля не поміщала всіх парафіян, тому почали будівництво мурованого храму Успіння Пр. Богородиці, який освятили в 2011 р. З того часу бляшано-деревяна церква на три зруби і з одним верхом дивиться на світ маленькими сумними вікнами... І дуже рідко чути звуки старих дзвонів з деревяної двоярусної дзвіниці, збереженої на південний схід від церкви.

На парафії з візитаціями були: Галицькі митрополити Сильвестр Сембратович — наприкінці XIX століття і Андрей Шептицький — у 1904 році, а також 20 жовтня 1995 року — владика Михаїл Колтун, який освятив наріжний камінь під будову храму; 28 серпня 2004 року — владика Михаїл Сабрига; 27 вересня 2011 року — владика Василій Семенюк, який освятив новий храм.

На парафії діють: братство Матері Божої Неустанної Помочі, братство «Апостольство молитви», Марійська дружина, УМХ.

На території парафії є п'ять хрестів і Хресна дорога.

У власності парафії є проборство.

Парохи:

• о. Баран,
  • о. Марко Дорош,
  • о. Андрій Дорош,
  • о. Володимир Познахівський,
  • о. Михайло Чайковський,
  • о. Богдан Кирич,
  • o. Роман Біль,
  • о. Олег Юрик,
  • о. Ярослав Яловіца,
  • о. Василь Івасюк,
  • о. Михайло Вересюк,
  • о. Стефан Зубко (з 15 вересня 1995).
  • о. Володимир Панас ( з жовтня 2016 р)